Anlaşmalı Sivil Toplum Kuruluşları

Kendileri adına bağış kampanyaları yapabilmek için anlaştığımız derneklerin listesini bulabilirsin. Sen de aşağıdaki derneklerden biri için bir kampanya yaratabilir ve yaptığın etkinlik ile tanıdıklarının bu seçtiğin derneğe bağış yapmasına vesile olabilirsin.

Aradığın derneği bulamadın mı? Kendileri ile iletişime geçip izin alarak bize yardımcı olabilirsin ve daha sonra bize iletebilirsin.

Bize Ulaşmak İçin

Bana Göz Kulak Ol

Bana Göz Kulak Ol Amacı, sokak hayvanları, barınak hayvanları, sahipleri tarafından terk edilen hayvanlar,kötü pet shop koşullarına maruz bırakınlan hayvanlar,sirk ve gösteri amaçlı kullanılan hayvanların haklarını savunmak, korumak ve yapılan haksızlıkların geniş kitlelere duyurulmasını (medya desteği ile) sağlamak olan bir dernektir.

Bana Göz Kulak Ol Ekibi; Özge Özder, Aslı Tandoğan, Ayça Varlıer öncülüğünde kurulmuş, yönetim kadrosu,gönüllü destekçileri ve üyelerinin büyük çoğunluğu sanatçılardan oluşan, sahipsiz hayvanlara ve hayvan haklarına yönelik medyada farkındalık oluşturmak esası ile yola çıkmış “duyarlı yaşam” savunucusu gönüllü bir ekibiz.

UNICEF Türkiye

Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu UNICEF, dünyada çocuk haklarının başlıca savunucusudur. Hükümetlerle çalışarak kalıcı sonuçlar elde eden bir örgüttür. Bütün çocukların bedensel, zihinsel ve sosyal bakımdan mümkün olan en üst seviyeye erişecek şekilde gelişebilmeleri için gereken haklarını belirleyen Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi, UNICEF’in çalışmalarının temelini oluşturur.

Türk Eğitim Vakfı

Türk Eğitim VakfıÜlkemizde uzun yıllardan beri uygulanmak zorunda kalınan, toplumsal maliyeti çok yüksek, ekonomik istikrar programları karşısında, eğitim alanında gittikçe artan gereksinimleri ve istekleri salt Devlet tarafından karşılama olanağı bulunmamaktadır. Bu nedenle, kamu kaynaklarının yetersiz kaldığı günümüzde, başta varlıklı vatandaşlarımız olmak üzere, herkesin gücü oranında milli eğitimimizin temel sorunlarının çözümüne destek olması büyük önem taşımaktadır.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği1998 yılından bu yana; öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortapedik engellilerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapmaktadır.
Dernek, engellilerin sosyal yaşama tam ve etkin katılımı amacıyla çok sayıda projeyi başlatmış ve sonuçlandırmıştır. Derneğin birincil hedeflerinden biri yeni oluşabilecek kalıcı sakatlıkların önlenmesi ve toplumun bu alanda bilgilenmesini sağlamaktır.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), merkezi İstanbul’da bulunan Sivil toplum kuruluşu’dur. Derneğin amacı “Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacıyla, kazanılmış hakların korunup geliştirilmesi ilkesini gütmek” olarak belirlenmiştir.

ÇYDD, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Kültür Bakanlığı gibi resmi devlet kurumlarıyla işbirliği içinde ve apolitik bir yapı içinde çalışır.

LÖSEV – Lösemili Çocuklar Vakfı

LÖSEV lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanısıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmek icin kurulmuştur.

Toplum Gönüllüleri Vakfı – TOG

Toplum Gönüllüleri VakfıÜlkemizde uzun yıllardan beri uygulanmak zorunda kalınan, toplumsal maliyeti çok yüksek, ekonomik istikrar programları karşısında, eğitim alanında gittikçe artan gereksinimleri ve istekleri salt Devlet tarafından karşılama olanağı bulunmamaktadır. Bu nedenle, kamu kaynaklarının yetersiz kaldığı günümüzde, başta varlıklı vatandaşlarımız olmak üzere, herkesin gücü oranında milli eğitimimizin temel sorunlarının çözümüne destek olması büyük önem taşımaktadır.
İşte, TEV, 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 hayırsever tarafından bu misyonla kurulmuştur. Kurucular, o gün, gönlü yüce halkımıza aşağıdaki çağrıyı yapmışlardır.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı – TEGV

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 39 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.