GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ VE GİZLİLİK POLİTİKASI

GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ VE GİZLİLİK POLİTİKASI

İyilikpaylaş online sosyal bağış platformu olup  www.iyilikpaylas.org (Bundan böyle “İyilikpaylaş” olarak anılacaktır.) internet sitesi üzerinden gönüllülerin başlatmış olduğu “kendi doğum gününü yarat” kampanyaları ile platform bünyesinde bulunan ve bulunacak Sivil Toplum Kuruluşlarına yardımlaşma faaliyetlerinin yürütülmesini hedeflemektedir. Bu doğrultuda İyilikpaylaş Platformu, İnternet Sitesi’nde kampanya yaratan ve kampanyaya bağış yapan gönüllü kişiler tarafından verilen bilgilerin ne kadar önemli olduğu sorumluluğu ve bilincinde olup, bilgilerin gizliliğini korumak amacıyla aşağıda belirtilen temel kuralları benimsemektedir.

İnternete bağlı olan tüm bilgisayarlara, o bilgisayarın internet protokolü (IP adresi) olarak hizmet veren bir alan adı ve sayılar dizisi verilmiştir. Bir ziyaretçi için kişisel veri olarak da değerlendirilen bu veri İyilikpaylaş sunucuları tarafından görülebilmektedir. 

İyilikpaylaş ziyaretçilerine ait bilgiler toplu trafiği incelemek, web sitesinin kötüye kullanımını araştırmak veya yargı organları istediği zaman vermek için kullanılmaktadır. Bu ziyaret neticesinde IP adresi haricinde bir veri akışı olmadığı gibi bu veriler belirilen amaç haricinde kullanılmamaktadır ve hiçbir şekilde 3. kişilerle paylaşılmamaktadır. 

İyilikpaylaş, internet sitesi bünyesinde yürütülen faaliyeti gerçekleştirebilmek adına kampanya yaratan ve kampanyaya bağışçısı olan gönüllü kişilerin bazı kişisel bilgilerini (ad, soyad, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi, kampanya bilgileri, ödeme bilgileri) talep etmektedir. 

Kampanya yaratan ve kampanya bağışçısı tarafından İyilikpaylaş ile paylaşılmış olan kişisel bilgiler  ilgili sosyal yardım faaliyetinin yürütülmesi, iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, kampanya faaliyetlerinin yürütülmesi/denetlenmesi, talep şikâyetlerinin takibi, bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla KVKK kapsamında işlenmektedir. Bu bilgiler, genel kullanıma açık olmayan güvenli bir ortamda saklanmakta ve sadece İyilikpaylaş bünyesinde kullanılmaktadır.

İyilikpaylaş, söz konusu bilgileri belirtilen amaçla işlemekte ve belirtilen taraflarla paylaşmakta olup kampanya yaratan ve kampanyaya bağışçısı olan gönüllü kişilerin onayı yada aksi bir talimatı olmaksızın ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacaktır, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari vb. nitelikteki amaçla kullanılmayacak ve satılmayacaktır. İyilikpaylaş, bu bilgileri sadece gerekli yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecek olup, tabi olunan düzenleyici mevzuat, yetkili kurumlar, yargı organ ve mercileri kampanya yaratan ve kampanya bağışçısı olan gönüllü kişilerin bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, İyilikpaylaş bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayabilecektir. 

Aksi belirtilmediği takdirde, mevcut gizlilik politikası kampanya yaratan ve kampanyaya bağışçısı gönüllü kişiler tarafından kendi isteği ile sisteme kaydettirdiği tüm bilgiler için geçerlidir. Kampanya yaratan gönüllü kişiler, İnternet Sitesi’ne ‘Kampanya Yarat’ ekranında kendi kişisel bilgileri ile kayıt yaparak işbu gizlilik politikasını ve gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. 

İyilikpaylaş, kullanıcılarının gizliliklerini korumakla yükümlüdür. İnternet Sitesi’ne girilen bilgilerin güvenliğinin sağlanabilmesi açısından sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Bu sorumluluk, internet ortamının gerektirdiği koşullar içerisinde sağlanan en üst düzey gizliliği içermekte olup, internet ortamında hiçbir zaman tam güvenliğin sağlanamadığı da bilinmesi gerekli hususlar içerisindedir. İyilikpaylaş, ziyaretçileri, kampanya yaratan ve kampanyaya bağışçısı gizlilik haklarına saygı duyar ve bu kişilerin site vasıtasıyla sağladığı tüm bilgileri saklı tutar. Bununla birlikte İyilikpaylaş, üçüncü şahısların yasal ya da yasal olmayan davranışlarının herhangi bir kişi veya kuruma verebileceği hasarlardan sorumlu tutulamaz.

İnternet Sitesi’nde yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, İyilikpaylaş’a aittir. İnternet Sitesi’nin içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan diğer bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları İyilikpaylaş’da saklıdır.

İyilikpaylaş, idari ve operasyonel açıdan sürekli olarak gelişmekte; kurumsal yapısı çerçevesinde gerekli revizyonları süratle uygulamaya koymaktadır. Bu gelişmeler paralelinde, Gizlilik Sözleşmemiz ve Gizlilik Politikamız da revize edilmektedir. Gizlilik Sözleşmemiz ve Gizlilik Politikamız ile ilgili son değişiklikleri görmek için internet sitemizi sık sık ziyaret etmenizi öneririz.


Bize olan güveniniz için teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla,

 

www.iyilikpaylas.org

Giriş Yap

ya da
Giriş yapmak için e-posta adresinizi ve parolanızı girin.
Parolanı mı unuttun?
Kayıt olarak ya da giriş yaparak Kullanım ve Gizlilik Koşullarını, Aydınlanma ve Rıza Metnini okuduğumu ve kabul ettiğimi beyan ederim.

Kayıt Ol

Hesabın yok mu?
Kayıt Ol

Kayıt Ol

ya da
Kayıt olarak ya da giriş yaparak Kullanım ve Gizlilik Koşullarını, Aydınlanma ve Rıza Metnini okuduğumu ve kabul ettiğimi beyan ederim.
Zaten üye misiniz? Giriş yapın

Parola Sıfırla

Parola Sıfırla Açıklama

Doğrulama Kodu Gönder

Doğrulama kodun gelmediyse spam klasörünü kontrol edip tekrar dene